Виробництво підшипників: матеріал, технології

Підшипники знаходять застосування у великій кількості промислових галузей. Виробництво підшипників поширене за рахунок постійного попиту на деталі. У багатьох країнах налагоджений постійний випуск деталей різних розмірів і модифікацій. 

Як роблять підшипники: способи і етапи 

Розробку основних видів деталей виконують за стандартною схемою, яка включає кілька послідовних етапів. До них відносяться: 

- створення окремих конструкційних елементів; 

- збірка елементів в єдине ціле; 

- техногенні роботи пробних випробувань деталей; 

- нанесення маркування; 

- покриття мастильним складом; 

- упаковка готового товару. 

Спосіб розробки окремих елементів і подальшого складання є найбільш популярним. Це пов'язано з можливістю високого контролю якості при створенні кожної складової. У разі порушення технологічного процесу бракованими стають тільки окремі комплектуючі. 

Підшипники ковзання: пристрій і особливості виробництва

Підшипник ковзання складається з корпусних частини і робочого елемента, в якості якого використовується втулка. Робочий елемент встановлюється на вал. На виробництві підшипників в Україні частіше стали випускати варіації моделей ковзання з розбірним зовнішнім кільцем. Такий спосіб спрощує подальший монтаж і дозволяє врахувати нюанси роботи конкретного механізму. При цьому окремі елементи на заводі з'єднують дротом і доставляють вже у вигляді комплекту. Підшипники кочення: пристрій і особливості виробництва 

Підшипники кочення оснащені двома кільцями, тілами кочення різних форм і сепаратором, який розділяє тіла і направляє їх рух. Зовнішня поверхня внутрішнього кільця має жолоби для переміщення тіл кочення. В деякому обладнанні використовують суміщені опори і доріжки кочення виконують на поверхні корпусу або на валу. Така особливість виробництва дозволяє зменшити габарити деталі, підвищити точність і жорсткість. 

Як і з якого матеріалу виготовляють обойми підшипників 

Всі види підшипників оснащені двома обоймами. Елементи виконані у формі кілець, які обертаються між собою. Найпоширеніший матеріал для створення кілець - хромована сталь. Існує кілька способів виготовлення сталевих обойм, включаючи наступні: - вирубка зі смуги, листа або трубної заготовки; 

- нагрівання у вакуумному просторі і подальша сварка електронним променем; - стикове зварювання оплавленням кілець із сталевої профільованої стрічки. Кульки для підшипників: матеріал і технологія виготовлення 

Незважаючи на зовнішню простоту, кульки для підшипників виробляють з урахуванням ряду технологічних особливостей. 

Для створення елементів з гладкою поверхнею з простого металевого дроту виконують такі дії: - Штампування заготовок. З сталевого дроту формують штучні заготовки, які мають легкі відхилення від фінішної форми. 

- Обробка до закалки. Заготовки спочатку піддають жорсткій абразивній обробці для зняття центрових виступів, після чого поміщають в верстати для додання сферичної форми. - Шліфування. Оброблені заготовки шліфують в верстаті, де проводиться багаторазове прокатування по жолобах. В окремих випадках потрібно доведення деталей, якщо поставлені високі вимоги до форми. 

- Промивання. На завершальному етапі кульки очищають спеціальними засобами, перевіряють якість, сортують і упаковують.

Як збирають кулькові підшипники 

Щоб зібрати кульковий підшипник проводять ряд операцій на автоматичних складальних лініях. Процес складання включає наступні етапи: 

- Кульки поміщають на доріжки кочення зовнішнього кільця в заздалегідь розрахованій кількості. 

- Вставляють внутрішнє кільце. 

- Центрують внутрішнє кільце з опором на кульки, контролюючи, щоб утворений сегмент кола не перевищував 180 градусів. 

- Остаточно розміщують кульки за допомогою розгону і закріплення за допомогою напівсепараторів. 

З'єднують два напівсепаратори шляхом точкового приварювання, склеювання або загину монтажних вусиків. 

Заводи з виробництва підшипників в Україні та за кордоном 

Завод з випуску комплектуючих являє собою підприємство з розвиненою інфраструктурою і відточеною системою управління. На території України активно працює безліч заводів, що спеціалізуються на випуску різних моделей. На заводах з виробництва підшипників в Україні виготовляють деталі для впровадження в промислові сфери і застосування в особистих цілях.